Posuňte fotografování iPhonem na jinou úroveň

Posuňte fotografování iPhonem na jinou úroveň

V tomto článku vám představíme jednoduchý, cenově dostupný doplněk pro iPhone, který může s čistým svědomím nést označení "za málo peněz hodně muziky". Jedná se o širokoúhlý makro objektiv s univerzálním přichycením, takže kromě iPhonu je použitelný i na jiné smartphony.

 

Objektiv je vyroben ze skla a hliníku, který se připevňuje na plastovou klipsnu. Takto složené příslušenství už jen jednoduše nasadíme na fotoaparát iPhonu. K objektivu se dodává i pytlík, které spolu s příslušenstvím můžete snadno přenášet v batohu, bundě nebo kapse v džínách. Jednoduchá montáž, přenášení a široké fotografické možnosti dělají tento objektiv ideálním doplňkem pro cestovatele a kreativní fotografy.

 

Čo obsahuje balenie

Obsah balení: širokoúhlý makro objektiv, připevňovací klipsna, pytlík a krytka na objektiv


Nasadenie klipsne na objektív a nasadenie na iPhone

Složení příslušenství a nasazení na iPhone

 

S objektivem je možné fotit dva rozdílné druhy fotografií, širokoúhlé a makro fotografie. Samotný objektiv se skládá ze dvou pod-objektivů, které se k sobě připevňují šroubovacím závitem. Pokud máte oba pod-objektivy spojené, fotografujete v širokoúhlém režimu. Pokud oddělíte přední podobjektív, fotíte v režimu makrofotografie.

 

Rozloženie podobjektívov

Složené a rozložené pod-objektivy

 

Režimy snímania

Vlevo nastavený režim pro širokoúhlou fotografii, vpravo režim pro makrofotografii


Širokoúhlá fotografie oproti klasické z iPhonu zabere o 49% větší rozsah fotografované plochy (zajistí rozšíření fotografie nejen zleva doprava, ale i shora dolů), což je vhodné zejména při fotografování přírodních scenérií, nebo malých prostor jako interiér domu, auta a podobně.

 

Porovnanie snímania v exteriéry

Ukázka rozsahu záběru s použitím širokoúhlého objektivu

 

Porovnanie snímania v aute

Interiér automobilu. Vlevo záběr bez použití širokoúhlého objektivu, vpravo záběr s použitím širokoúhlého objektivu.

 

Porovnanie snímania vo výťahu

Prostor ve výtahu. Vlevo záběr bez použití širokoúhlého objektivu, vpravo záběr s použitím širokoúhlého objektivu.

 

Makrofotografie označuje fotografii z velmi blízké vzdálenosti. Minimální vzdálenost iPhonu od snímaného předmětu, bez nasazeného makro objektivu, je přibližně 4-5 cm, aby byly fotografie ostré. S makro objektivem se můžete k předmětu přiblížit na vzdálenost pouze 1,5 - 2,5 cm, přičemž speciální sklo daný předmět ještě zvětšuje a výsledné fotografie jsou úžasné.

 

Porovnanie použitia makro objektívu

Porovnání fotografování bez použití a s použitím makro objektivu

 

Viz následující záběry, které byly zachyceny prostřednictvím iPhone 7 a makro objektivem. Na fotografiích nebyly aplikovány žádné dodatečné úpravy, jedná se o originály, které byly jen zmenšené na rozměry vyhovující tomuto článku.

 

Makro fotografia z iPhonu

 

Detail púpavy

 

Makro fotografia kamienkov

 

Makro fotografia motýľa

 

Univerzální širokoúhlý makro objektiv můžete koupit jen za necelých 400 Kč eur ZDE a dostat se tak do úplně jiné dimenze fotografování s iPhonem.

2014-06-18 Testy a recenze 0

Zanechat komentář

Blog categories

Nejnovější komentáře

has been added to your wishlist.

Continue shopping My wishlists