Posuňte fotografování iPhonem na jinou úroveň

Posuňte fotografování iPhonem na jinou úroveň

V tomto článku vám představíme jednoduchý, cenově dostupný doplněk pro iPhone, který může s čistým svědomím nést označení "za málo peněz hodně muziky". Jedná se o širokoúhlý makro objektiv s univerzálním přichycením, takže kromě iPhonu je použitelný i na jiné smartphony.

 

Objektiv je vyroben ze skla a hliníku, který se připevňuje na plastovou klipsnu. Takto složené příslušenství už jen jednoduše nasadíme na fotoaparát iPhonu. K objektivu se dodává i pytlík, které spolu s příslušenstvím můžete snadno přenášet v batohu, bundě nebo kapse v džínách. Jednoduchá montáž, přenášení a široké fotografické možnosti dělají tento objektiv ideálním doplňkem pro cestovatele a kreativní fotografy.

 

Čo obsahuje balenie

Obsah balení: širokoúhlý makro objektiv, připevňovací klipsna, pytlík a krytka na objektiv


Nasadenie klipsne na objektív a nasadenie na iPhone

Složení příslušenství a nasazení na iPhone

 

S objektivem je možné fotit dva rozdílné druhy fotografií, širokoúhlé a makro fotografie. Samotný objektiv se skládá ze dvou pod-objektivů, které se k sobě připevňují šroubovacím závitem. Pokud máte oba pod-objektivy spojené, fotografujete v širokoúhlém režimu. Pokud oddělíte přední podobjektív, fotíte v režimu makrofotografie.

 

Rozloženie podobjektívov

Složené a rozložené pod-objektivy

 

Režimy snímania

Vlevo nastavený režim pro širokoúhlou fotografii, vpravo režim pro makrofotografii


Širokoúhlá fotografie oproti klasické z iPhonu zabere o 49% větší rozsah fotografované plochy (zajistí rozšíření fotografie nejen zleva doprava, ale i shora dolů), což je vhodné zejména při fotografování přírodních scenérií, nebo malých prostor jako interiér domu, auta a podobně.

 

Porovnanie snímania v exteriéry

Ukázka rozsahu záběru s použitím širokoúhlého objektivu

 

Porovnanie snímania v aute

Interiér automobilu. Vlevo záběr bez použití širokoúhlého objektivu, vpravo záběr s použitím širokoúhlého objektivu.

 

Porovnanie snímania vo výťahu

Prostor ve výtahu. Vlevo záběr bez použití širokoúhlého objektivu, vpravo záběr s použitím širokoúhlého objektivu.

 

Makrofotografie označuje fotografii z velmi blízké vzdálenosti. Minimální vzdálenost iPhonu od snímaného předmětu, bez nasazeného makro objektivu, je přibližně 4-5 cm, aby byly fotografie ostré. S makro objektivem se můžete k předmětu přiblížit na vzdálenost pouze 1,5 - 2,5 cm, přičemž speciální sklo daný předmět ještě zvětšuje a výsledné fotografie jsou úžasné.

 

Porovnanie použitia makro objektívu

Porovnání fotografování bez použití a s použitím makro objektivu

 

Viz následující záběry, které byly zachyceny prostřednictvím iPhone 7 a makro objektivem. Na fotografiích nebyly aplikovány žádné dodatečné úpravy, jedná se o originály, které byly jen zmenšené na rozměry vyhovující tomuto článku.

 

Makro fotografia z iPhonu

 

Detail púpavy

 

Makro fotografia kamienkov

 

Makro fotografia motýľa

 

Univerzální širokoúhlý makro objektiv můžete koupit jen za necelých 400 Kč eur ZDE a dostat se tak do úplně jiné dimenze fotografování s iPhonem.

2014-06-18 Testy a recenze 2

2 Komentáře

 • BobbyLen

  BobbyLen 2018-10-23 Reply

  Large selection of hot girls for sex in your city: http://gaei.tk/adultdatingonline53567
  Large selection of hot girls for sex in your city: http://4gt.site/adultdatingonline38873
  Girls for sex in your town: http://www.vkvi.net/adultdatingonline66236
  The Leading Online Dating Site for Singles & Personals: http://awalsh.com/adultdatingonline94179
  dating sites for medical fieldaustralia online dating websitesonline dating single parentsdating site in saudi arabiawhen best friends start datinghonest online dating profiledating first cousin once removedgay dating bangkokhook up amp to macwitty dating profile examplespolyamory married and dating s02e01ink dating uktop dating sites in michiganblendr dating app for androidbloodborne matchmaking fixlocal speed dating uktop 20 interracial dating sitessingers dating sitewhirlpool french door refrigerator water hookupdone for you datingonline dating central coast nswfree dating sites in portland orbenefits of dating me bootyphp dating sitedifferent ways of dating artifactssoiree speed dating nimesdating a scorpio man yahoodating forte rf4usa dating sites 2015best profile pictures for online datingluxy dating app reviewslesbian speed datinghow long after dating to proposedating goals quotesaverage cost to hook up to city sewer
 • Josephopept

  Josephopept 2018-10-13 Reply

  Hello. And Bye.

Zanechat komentář

Blog categories

Nejnovější komentáře

has been added to your wishlist.

Continue shopping My wishlists