Rychlé tipy a triky pro iPhone, díl 5.

Rychlé tipy a triky pro iPhone, díl 5.

Přinášíme vám další díl z naší série článků s tipy a triky pro mobilní systém iOS. Jejich znalost vám může používání systému značně zpříjemnit. Podíváme se na práci s fotoaparátem a obrázky, najdeme ztracené Apple WATCH a zatoulané přátele a vytvoříme si playlist přesně podle aktuální nálady.

 

Upravte fotografii před odesláním

Velmi užitečná skrytá funkce, která vám umožní přidat k odesílané fotografii rychlou poznámku. Využití si najde každý od vtipné úpravy fotografie po rychlou poznámku ke screenshotu obrazovky třeba při vývoji webových stránek. Funkci lze použít ve vestavěných aplikacích Zprávy a Mail či při procházení obrázků v aplikaci Fotky.

 

úprava fotografie pred odoslaním

 

Jak deaktivovat fotoaparát na telefonu?

Potřebujete mít iPhone dočasně nebo trvale zcela bez funkce fotoaparátu? Jděte do Nastavení >Obecné > Omezení (zadejte kód) > Fotoaparát (vypněte). Z telefonu vám zmizí ikona fotoaparátu, fungovat nebudou ani aplikace třetích stran pro focení a vypnut bude i rychlý přístup ze zamčené obrazovky. Pro opětovné focení musíte omezení znovu v té samé nabídce zrušit – tedy fotoaparát zapnout.

 

Získejte RAW fotografie

Každou vámi vyfocenou fotografii při vyfocení zpracuje čip ve fotoaparátu a vylepší její kvalitu (vyvážení bílé, kontrast, světlost…). Nově ale můžete získat i zcela „syrové“ fotografie, tzv. RAW – ačkoli ve formátu .jpg.

raw fotografie iPhone

 

Budete na to potřebovat speciální aplikaci, většina kvalitních stojí mezi 3–5 eur, např. ProShot. Zdarma můžeme doporučit VSCO, kde „zaplatíte“ povinnou registrací.

 

Nadcházející skladby: Sestavte si jednorázový playlist

Při poslechu hudby v oficiální aplikaci Hudba si můžete velmi rychle navolit seznam písní, které si chcete poslechnout. Jednoduše pro procházení seznamu Skladem v telefonu použijte na konkrétní skladbu 3D Touch (nebo dlouze podržte) a vyberte „Přehrát jako další“. Když poté „vysunete“ kartu s aktuálně hrající skladbou a tu dále odrolujete, naleznete právě seznam nadcházejících skladeb. Můžete měnit jejich pořadí, odstraňovat je nebo je všechny zamíchat, případně nastavit jejich opakování.

 

playlist iPhone

 

Najděte ztracené Apple WATCH

V aplikaci Najít iPhone nově můžete vyhledat také své hodinky WATCH, což dříve možné nebylo. Funkce je samozřejmě omezena nutností přítomnosti připojení, ideálně WiFi sítě, kterou hodinky znají, případně vaší osobní přítomností se spárovaným iPhonem. Pokud tedy ztratíte hodinky uprostřed přírody, šance na nalezení je stále minimální.

 

Sdílejte si polohu s přáteli

Aplikace iMessages umožňuje sdílení polohy s dalšími uživateli. Pokud čekáte na svou drahou polovičku, která se opozdila v příchodu na schůzku, můžete ji jednoduše požádat o sdílení polohy, abyste měli přehled, kde se právě nachází a jak dlouhé ještě bude vaše čekání. Funkce se dá využít i pokud se vzájemně ztratíte v obchodním centru, v přírodě, nebo ve městě, případně ji rodiče mohou využívat pro „dohled“ nad svými dětmi. Sdílení polohy může být trvalé nebo dočasné.

 

zdielanie polohy

 

Blog categories

Nejnovější komentáře

has been added to your wishlist.

Continue shopping My wishlists