Jak sledovat filmy a seriály na iPhonu či iPadu

Jak sledovat filmy a seriály na iPhonu či iPadu

Chcete na svém iOS zařízení sledovat filmy a seriály, ale nevíte si rady, jak soubory do svého zařízení dostat? Přinášíme vám ucelený článek se všemi možnostmi sledování videa na vašem jablečném tabletu nebo telefonu.

Upozornění: V článku je kromě placených způsobů vysvětlen i postup ke stažení filmů a seriálů z internetu, který lze potenciálně zneužít k pirátství. Stahování z internetových úložišť je určené výhradně pro osobní účely, například k uchovávání dříve zakoupených filmů. Nikoho nenabádáme k nelegální nebo neetické činnosti, naopak vybízíme k využití legální cesty a finanční podpoře místních i zahraničních filmařů.

 

Nejrychlejší cesta: Zakoupení přes iTunes

Nejrychlejší cesta je pochopitelně ta přímo od Applu. Stejně jako můžete na iTunes zakoupit hudbu nebo knihy, je to možné i s filmy. Překážku tvoří převaha anglický filmů a seriálů, ke kterým ale ne vždy dostanete české titulky, natož dabing. Nevládnete-li tedy angličtinou, dejte si pozor, za co platíte a zda bude český překlad k dispozici. Nabídka je dnes ale velmi bohatá, a to včetně tuzemské produkce.

 

nakup filmov v itunes

Film si můžete buď zakoupit, nebo zapůjčit (na první přehrání máte poté 30 dní, od jeho započetí následně výpůjčka končí za 48 hodin). Ceny se liší dle atraktivity snímku. Některé vás vyjdou na 5,99 eur, jiné až na 16,99. Zapůjčení se pohybuje kolem 2–6 eur.

 

Nahrání filmu z počítače

Asi nejčastější variantou ale bude nahrání filmu či seriálu do Apple zařízení z počítače. Jistě jste se už setkali s tím, že do iPhonu nelze „přetahovat“ soubory jako na USB flash disk. Systém iOS je v tomto směru velmi uzavřený.

Problém řeší aplikace třetích stran, které jsou navíc v App Store zpravidla zdarma. Stáhněte si VLC player nebo PlayerXtreme. Do těch následně můžete videa nahrát poměrně snadno mnoha způsoby (iTunes, Dropbox, NAS…), postup je velmi dobře vysvětlen přímo v aplikacích po jejich prvním spuštění.

 

video prehrávače pre iPhone

 

Stažení filmu z on-line úložišť

V běžném prohlížeči nelze stáhnout filmy z úložišť jako je např. UložTo. Pomůže vám s tím ale další aplikace Documents 5. Tento správce souborů udělá z části vašeho iPadu nebo iPhonu zařízení se složkami a organizací souborů obdobnou počítači. Umožňuje také stahování médií z internetu. Velmi jednoduché a dokonale funkční.

 

sťahovanie filmov z uložto  

Služby třetích stran

Dalším jednoduchým způsobem je nákup a sledování filmů a seriálu ve službách jako je Netflix, Amazon Prime Video, HBO GO nebo ryze české O2TV, VOYO, Prima Play, iVysílání a mnohé další. Zde opět stačí stáhnout si příslušnou aplikaci z App Store. Některé zdroje jsou zdarma (typicky části archivů českých televizí), jiné jsou placené, a to buď formou jednorázového nákupu jako v iTunes, nebo formou měsíčního předplatného, kdy máte následně k dispozici celou knihovnu.

Zanechat komentář

Blog categories

Nejnovější komentáře

has been added to your wishlist.

Continue shopping My wishlists