Otestovali jsme odolný obal Griffin Survivor All Terrain

Otestovali jsme odolný obal Griffin Survivor All Terrain

Jedním z nejoblíbenějších produktů v našem e-shopu je ochranný obal pro iPhone, který z vašeho „šperku“ udělá nezdolného pomocníka do náročných podmínek. Nebudete tak muset přemýšlet nad tím, zda pořizovat na výlet do přírody nebo do náročné práce rezervní mobil. Obal Griffin Survivor přidá iPhonu poslední vlastnost, kterou na něm postrádáte – maximální odolnost.

Článek je doplněn o video, na kterém zboží vybalíme z krabice a poprvé vyzkoušíme na iPhonu. V textu pak naleznete naše další postřehy zjištěné během používání.

 

Co říká o produktu výrobce?

Obal splňuje náročná kritéria amerického vojenského standardu MIL-STD-810G, podle kterého je výrobek důkladně testován v nejrůznějších simulacích i reálném provozu. Čtyři hlavní pilíře odolnosti tvoří:

  • Ochrana v bouřkách a vichřicích
  • Ochrana telefonu před nárazy
  • Ochrana proti písku a prachu
  • Ochrana proti vibracím
Jinými slovy, váš iPhone bude chráněn i proti vodě (je voděodolný, nikoli vodotěsný při ponoření pod hladinu), neuškodí mu písečná bouře či velmi prašné prostředí na stavbě a podobně. Nerozbije se vám při pádu z 2 metrů na tvrdý povrch a přežije i v kapse s klíči nebo v přihrádce jedoucího auta společně s dalšími ostrými předměty, které by přístroj běžně poničily.


Vybalujeme obal: První dojmy z používání

Obal je zabalen v jednoduché plastové krabičce, ze které jej snadno vybalíte, ale také jej do ní můžete kdykoli vrátit pro uskladnění. Krabičku není při rozbalování nutno násilím deformovat či ničit, což nebývá u všech obalů samozřejmostí.

krabicka all terrain

Jako první vás po vybalení nejspíše napadne, že obal nepůsobí dojmem nezničitelného ochránce vašeho přístroje. Je velmi lehký a zejména přední kryt displeje působí až křehce. Je to však dáno tím, že jsou použity měkké a lehké materiály (téměř výhradně plast a silikon), které paradoxně zajistí telefonu dostatečnou odolnosti a přitom se z něj nestane těžkopádná cihla, kterou nebudete chtít používat.

Že konstrukce chatrná není, zjistíte vzápětí při prvním nasazení krytu na mobil. Telefon se usadí do zadní části obalu jako do kolébky a následně se nacvakne přední kryt displeje. To vyžaduje určitou sílu, aby části dokonale těsnily v prašném a vlhkém prostředí a předešlo se riziku rozpadnutí krytu při pádu.

detaily obalu 

Při prvním pokusu o ovládání telefonu nemáte pocit, že jste koupili špatně. Telefon je samozřejmě větší, ztloustne asi o jeden centimetr, na druhou stranu se mnohým může držet paradoxně pohodlněji, zejména při ovládání jednou rukou – rozhodně vám totiž z dlaně nevyklouzne.

 

Dlouhodobé používání

Velkou výhodou krytu Griffin Survivor All Terrain je, že vás nijak neomezuje v používání telefonu co do funkcí. Dostupné jsou všechny možnosti včetně čtečky otisků prstů i nového 3D Touch na modelech iPhone 6s a 6s Plus, a to bez sebemenšího omezení.

Mírně je samozřejmě snížen komfort používání, všechny potřebné konektory jsou skryty pod krytkou. Zejména přístup k tlačítku sloužícímu pro přepnutí na tichý režim by mohl být řešen lépe. Stejně tak při používání některého z konektorů (nabíjení přístroje, zapojení sluchátek) vás připraví o odolnost proti vodě a prachu minimálně v dané části telefonu.

otvaranie portov

Plastová krytka displeje má za následek jeho horší čitelnost na přímém světle, zejména ve venkovních podmínkách, jak jsme se pokusili nastínit na fotografiích. Plast zkrátka více odráží světlo, v místnosti a ve stínu je však čitelnost srovnatelná s telefonem bez krytu.

čitateľnosť displeja

Samotné používání je však zcela bez problémů. Kryt je v rámci možností kompaktní a telefon drží – jak již bylo zmíněno – v ruce lépe než bez něj. Při telefonování nemáte problém slyšet druhou stranu a ani volající na druhé straně nepozná, že máte telefon zasazen v odolném obalu.

Přes obal můžete dokonce i fotit. Fotky však nebudou v 100% kvalitě, mají jemně „vybledlé“ barvy. Barvy jsou světlejší kvůli plastové krytce fotoaparátu, která na druhou stranu zajistí zmíněnou ochranu proti vodě a prachu, aniž byste o možnost fotit přišli. Skvělé je, že je zachována i funkce svítilny. Jak vidíte na srovnání níže, rozdíl je patrný spíše na větších plochách jednotné barvy (obloha), běžný uživatel barevný posun prakticky nepozná a jedená se spíše o pozitivní překvapení.

porovnanie fotiek s obalom a bez obalu

 

krytka fotoaparátu

Poslední vychytávkou hodnou zmínky je klipsna, která umožňuje zavěšení přístroje na opasek. Ta opět působí velmi bytelně, nabízí možnost otočení o 180° (telefon tedy může být „nastojato“ či v obou směrech „naležato“. Jen to chce trochu cviku pro rychlé nasazení a sejmutí klipsny. Pokud budete potřebovat kryt očistit, lze oddělit část obalu z tvrdého plastu od silikonové a omýt všechny záhyby, obal tak nabízí i poměrně jednoduchou možnost údržby.

rozlozeny obal

 

Shrnutí, klady a zápory

Griffin Survivor All Terrain je jedním z nejlepších odolných obalů, s jakým jsme se pro iPhone setkali. I to je důvodem, proč je součástí nabídky našeho e-shopu. Obal poskytuje nejlepší poměr cena/výkon a můžete ho u nás koupit pouze za 994 Kč pro 4,7“ iPhone, resp. 1 189 Kč pro iPhone 6 Plus a 6s Plus.

S obalem Griffin All Terrain získáte dostatečnou ochranu proti poničení v náročných podmínkách, aniž by ste přišly o funkce nebo byl do nepoužitelné míry snížen komfort používání telefonu. Právě fakt, že získáte vysokou přidanou hodnotu ke specifickému účelu za rozumnou cenu, dělá z tohto obalu jednoho z nejlepších zástupců své kategorie.

(+) Kompletná 360° ochrana telefónu proti pádům, špíně a vodě

(+) Příznivá cena

(+) Nulové omezení funkcí telefonu včetně Touch ID a 3D Touch

(+) Snadná údržba

(-) Horší čitelnost displeje na světle

(-) Přístup k přepínači tichého režimu

2016-03-08 Testy a recenze 0

Zanechat komentář

Blog categories

Nejnovější komentáře

has been added to your wishlist.

Continue shopping My wishlists