Rychlé tipy a triky pro iPhone, díl 3.

Rychlé tipy a triky pro iPhone, díl 3.

Mobilní operační systém Applu získává každý rok desítky nových funkcí. Dávno pryč jsou časy, kdy se konkurence mohla Applu posmívat za to, že jeho telefony neumí základní věci jako poslat MMS. Dnes naopak ani dlouholetí uživatelé sami často nevědí, jaké funkce se v jejich zařízení skrývají. Přinášíme proto 5 tipů na funkce, které mnoho lidí nepoužívá, protože o nich neví.

Nastavte časovač na vypnutí přehrávače

Rádi si pustíte na svém iPhonu nebo iPadu před spaním film, či příjemnou hudbu? Pokud se vám stává, že během několika minut usnete a další hodiny hraje zařízení zbytečně, iOS pro vás má řešení.

nastavenie časovača 

V aplikaci Hodiny si totiž na kartě Minutka můžete nastavit odpočívání, po jehož skončení se vypne přehrávač multimediálního obsahu – tedy hudby nebo videa. Funkce funguje i na video v prohlížeči a všude tam, kde se spustí nativní přehrávač z iOS.

 

Upravte si grafické rozhraní

Špatně vidíte na blízko, nemůžete se trefit prsty na ovládací prvky, přijdou vám animace v iOS zbytečné? Se vším si můžete pohrát v nastavení telefonu (Nastavení – Obecné – Zpřístupnění) – omezit průhlednost, ztučnit a zvětši písmo, zvýraznit barvy a naopak snížit ostrost bílé, nastavit pozadí pod některá tlačítka a další.

Apple zkrátka vyšel vstříc všem, kteří po změně designu v iOS 7 kritizovali Apple za to, že grafické prostředí není přehledné a je až příliš „jednolité“. Sami si tak můžete do jisté míry upravit vzhled dle svých představ.

upravenie grafickeho rozhrania

 

Další možností, která se nachází v jiné části nastavení (Zobrazení a jas - Zobrazení), je velikost všech prvků na displeji. Tu nabízí nejnovější modely 6 a 6s (plus). Ve výchozím nastavení telefon využívá větší uhlopříčky k tomu, aby zobrazil více obsahu (více ikon v menu, více řádků kontaktů, více textu apod.). Můžete jeho chování upravit tak, aby zobrazoval stejné množství obsahu jako na čtyřpalcovém displeji, avšak aby všechny prvky byly větší.

 

Vyhledávejte klíčové slovo na stránce v Safari

Chybí vám v prohlížeči Safari vyhledávání klíčového slova na stránce? Je pouze skryto tak, že na něj málokdo narazí. Jednoduše na stránce napište slovo do adresního řádku, v nabídce úplně dole máte možnost vyhledání tohoto slova přímo na stránce.

vyhladavanie safari

 

Vypněte automatické ostření a nastavení expozice

Funkce užitečná při natáčení videí, kdy nechcete, aby vám najednou během natáčení začal telefon přeostřovat, nebo měnit nastavení expozice. Jednoduše před začátkem natáčení (či focení) podržte prst několik vteřin na obrazovce a telefon vám dá najevo, že funkce automatického ostření je vypnutá.

ostrenie

 

Blokujte rušivý obsah v Safari

Novinkou v iOS 9, o které jsme nepsali v předchozím článku, je možnost instalace vybraných doplňků do Safari. Konkrétně se jedná o software blokující obsah. Jeho typickým zástupcem je AdBlock, který je pro iOS zdarma.

blokovanie reklam

Ke stažení je již i několik placených programů, které umožňují například blokování tlačítek sociálních sítí a další obsah.

Zanechat komentář

Blog categories

Nejnovější komentáře

has been added to your wishlist.

Continue shopping My wishlists