Jak na iPhone: 5 užitečných novinek v iOS 9

Jak na iPhone: 5 užitečných novinek v iOS 9

Přestože nejnovější jablečný systém iOS 9 nepřinesl závratné množství novinek – ani Apple se netajil tím, že hlavním cílem byla optimalizace systému co do výdrže a používání – při bližším pohledu nalezneme užitečných novinek přece jen dostatek. Vybrali jsme pro vás 5 nejzajímavějších tipů.

Tipy pro vylepšenou aplikaci Poznámky

Aplikace Poznámky bývala poměrně jednoduchá a kvůli tomu byla také častým terčem kritiky. Kdo chtěl poznámky v mobilu aktivně používat, většinou volil konkurenční aplikaci z AppStore. S iOS 9 se situace mění.

tipy a triky - poznamky

Do poznámek nyní můžete kreslit, vytvářet To-Do listy, číslované seznamy, přidávat fotografie, či ukládat odkazy ze Safari. Vše je samozřejmě volitelně sdíleno v poznámkách na iCloudu. Ve spojení s velkou uhlopříčkou posledních dvou generací iPhonů(případně iPadů) tak může nově aktualizovaná aplikace dobře posloužit i pro práci např. pro rychlé sdílení myšlenek.

tipy a triky - poznamky

Funkce kreslení do obrázku je zpřístupněna také v e-mailu, kde můžete kreslit do obrázkových příloh a rychle sdělit svůj názor například grafikovi na návrh nového webu.

 

Nové možnosti práce s fotkami

Novinkou, o které mnoho uživatelů neví, je snadné vybírání většího množství fotografií v aplikaci. Stalo se vám už někdy, že jste ručně museli naklikat desítky fotografií jednu po druhé? Nová funkce tuto činnost značně zrychluje. Jednoduše vybíráte fotografie tahem po řádcích shora dolů (např. začnete v levém horním rohu obrazovky a skončíte v pravém dolním).

tipy a triky - fotky

Novou funkcí je také hromadné skrytí fotografií. Nechcete fotografie smazat, ale nemáte zájem, aby je někdo našel? Jednoduše je vyberte a skryjte. Aplikace navíc nově třídí fotografie a videa do složek. Oddělí tak např. vaše „selfíčka“ nebo „slowmotion“ videa do samostatných seznamů.

tipy a triky - fotky

Propracované vyhledávání

Velká pozornost byla věnována práci s vyhledáváním. Prvním vylepšením je vyhledávání v nastavení, které už od dob prvního iPhone OS značně nabobtnalo. Nově tak můžete zadat klíčové slovo a telefon zobrazí, co pravděpodobně hledáte.

tipy a triky - vyhladavanie

Vyhledávání v telefonu (Spotlight) se vrátilo na „nultou“ pozici v menu – tedy úplně vlevo. Zůstala však možnost vyvolání vyhledávání gestem v podobě stáhnutí seznamu aplikací dolů. Vyhledávání nově inteligentně nabízí aplikace, která chcete pravděpodobně použít (na základě vašeho používání v předchozích dnech v tomto čase), nabídne vám rychlé kontakty apod. Chování můžete částečně ovlivnit v nastavení, bohužel je u nás funkčnost o něco snížená oproti USA, kde vyhledávání doporučuje i blízké obchody, restaurace a podobně.

 

Nové možnosti práce s výdrží baterie

Jednou z nejviditelnějších novinek je úsporný režim baterie. Ten můžete zapnout i ručně, většinou si jej však zapnete po upozornění na nízký stav baterky. Sníží se totiž výkon procesoru, omezí se grafické efekty, telefon rychleji vypíná displej… Nicméně celková použitelnost telefonu nijak omezená není a někomu může vyhovovat tento režim zapnutý trvale.

Přejděte do Nastavení –> Baterie–>Režim nízké spotřeby

Kromě toho v této části menu máte i detailní přehled využití baterie dle Vašeho používání telefonu.

tipy a triky - bateria

Apple MUSIC

Nová aplikace Hudba sice přišla na iOS již se systémem iOS 8.4, přesto ji nemůžeme opomenout. I samotný Apple na ni totiž hodně sází. Všichni již jistě objevili rádio Beats, sociální síť Connect či možnost stáhnutí hudby místo streamování do offline režimu pro předplatele. Velmi populární funkce „přehrát jako další“ se dostala z iTunes i do mobilní aplikace.

V iOS 9 přibyly tyto novinky:

Při zapojení sluchátek se vám na zamčené obrazovce objeví zkratka pro rychlý přístup přímo do aplikace.

Můžete streamovat hudbu ve vysoké kvalitě i přes mobilní data, případně tomu zabránit.

Přejděte do Nastavení –>Hudba

tipy a triky - apple music

Zanechat komentář

Blog categories

Nejnovější komentáře

has been added to your wishlist.

Continue shopping My wishlists